כיצד להשתמש בתמיסות לעדשות מגע

תוכן עניינים

מדריך זה מספק הנחיות מקיפות כיצד להשתמש נכון בתמיסות עדשות מגע כדי להבטיח את אורך החיים של העדשות שלך ואת בריאות העיניים שלך. מהבנת סוגי הפתרונות ועד לטכניקות השימוש הנכונות, זה מכסה את כל מה שאתה צריך לדעת על טיפול בעדשות.

הבנת החשיבות של פתרונות עדשות מגע: למה זה משנה?

טיפול ותחזוקה נאותים של עדשות המגע שלך חיוניים לשמירה על בריאות עיניים טובה והבטחת ראייה נוחה. כאן נכנסות לתמונה פתרונות עדשות מגע. תמיסות עדשות מגע הן תמיסות מיוחדות המסייעות בניקוי, חיטוי ואחסון עדשות המגע שלך. הם ממלאים תפקיד חיוני בהסרת פסולת, משקעי חלבון ומיקרואורגניזמים שיכולים להצטבר על העדשות במהלך היום.

שימוש קבוע בתמיסות עדשות מגע חיוני למניעת דלקות עיניים, אי נוחות וסיבוכים אחרים שעלולים להיווצר כתוצאה מהרכבת עדשות מלוכלכות או מטופלות בצורה לא נכונה. התמיסות לא רק מנקות את העדשות אלא גם עוזרות לשמור על צורתן ובהירותן, ומבטיחות ראייה מיטבית.

יתרה מכך, פתרונות עדשות מגע נועדו לשמור על סטריליות העדשות. הם מכילים מרכיבים שהורגים חיידקים, וירוסים ופטריות, ומפחיתים את הסיכון לדלקות עיניים. ללא ניקוי וחיטוי נאותים, העדשות עלולות להפוך לקרקע פורייה למיקרואורגניזמים מזיקים, ולסכן את בריאות העיניים שלך.

חשוב להבין שלא כל תמיסות עדשות המגע נוצרות שווים. ישנם סוגים שונים של פתרונות זמינים, כגון פתרונות רב תכליתיים ותמיסות מבוססות מי חמצן, כל אחד עם תכונות ויתרונות ייחודיים משלו. חיוני לבחור את סוג התמיסה המתאים לעדשות הספציפיות שלך ולפעול לפי הוראות הניקוי והחיטוי המומלצות שסופקו על ידי רופא העיניים שלך.

תמונה המציגה מגוון תמיסות לעדשות מגע
תמונה המציגה מגוון תמיסות לעדשות מגע

סוגי פתרונות לעדשות מגע: מהן האפשרויות שלך?

בכל הנוגע לפתרונות עדשות מגע, קיימות מספר אפשרויות העומדות בפני צרכים והעדפות שונות. הסוגים הנפוצים ביותר הם תמיסות רב תכליתיות ותמיסות על בסיס מי חמצן.

פתרונות רב תכליתיים הם פתרונות הכל-באחד שנועדו לנקות, לחטא ולאחסן את עדשות המגע שלך. הם נוחים וקלים לשימוש, מכיוון שהם מונעים את הצורך במספר פתרונות. תמיסות אלו מגיעות בדרך כלל בבקבוק בודד ומתאימות לעדשות חדירות גז רכות ונוקשות כאחד. הם פועלים על ידי הסרת פסולת ומיקרואורגניזמים מהעדשות, מבטיחים את הניקיון שלהם ומונעים דלקות עיניים פוטנציאליות. חלק מהפתרונות הרב-תכליתיים כוללים גם תכונות נוספות, כגון נוחות משופרת או יכולות בלאי מורחבות.

מצד שני, פתרונות המבוססים על מי חמצן מספקים תהליך ניקוי וחיטוי יסודי יותר. פתרונות אלו מגיעים עם מארז עדשות מיוחד המכיל זרז פלטינה. כאשר מניחים את העדשות במארז עם התמיסה, מתרחשת תגובה כימית המפרקת את מי החמצן למים ולחמצן. תהליך זה עוזר לחסל חיידקים ומיקרואורגניזמים אחרים בצורה יעילה יותר. עם זאת, חשוב לציין שתמיסות המבוססות על מי חמצן דורשות שלב ניטרול ספציפי לפני שניתן יהיה להחדיר את העדשות בבטחה לעיניים. זה מושג בדרך כלל על ידי שימוש בטאבלט מנטרל או דיסק נטרול מובנה במארז העדשה.

דרך נכונה להשתמש בפתרונות רב-תכליתיים: האם אתה עושה את זה נכון?

שימוש נכון בתמיסות רב תכליתיות (שקיימות באתר PHARMASALE) הוא חיוני לשמירה על הניקיון והבטיחות של עדשות המגע שלך.

הנה כמה צעדים חשובים שיש לבצע:

1. שטפו את הידיים היטב במים וסבון לפני הטיפול בעדשות. שלב זה חיוני כדי למנוע העברת לכלוך או חיידקים מהידיים שלך לעדשות.

2. הסר עדשה אחת מהמארז שלה והנח אותה על כף ידך. מרחו כמה טיפות מהתמיסה הרב-תכליתית על העדשה, וודאו שהיא מכוסה לחלוטין.

3. שפשפו בעדינות את העדשה באצבע המורה בתנועות סיבוביות למשך כ-20 שניות. זה עוזר להסיר כל פסולת או הצטברות חלבון שאולי הצטברו על פני העדשה.

4. שטפו היטב את העדשה בתמיסה הרב-תכליתית כמו RENU MULTI PLUS או BOSTON CLEANER כדי להסיר כל פסולת ושאריות שהשתחררו מתהליך הניקוי. הקפד לשטוף את שני צידי העדשה כדי להבטיח את נקיון.

5. הנח את העדשה במארז העדשה הנקי, ממלא אותה בתמיסה רב-תכליתית טריה. הימנע משימוש חוזר בתמיסה הישנה מכיוון שהיא עלולה להכיל מזהמים.

6. חזור על אותו תהליך עם העדשה השנייה, הקפד להשתמש בתמיסה טרייה עבור כל עדשה.

7. סגרו היטב את מארז העדשות והשאירו את העדשות לטבול בתמיסה למשך הזמן המומלץ. זה מאפשר לתמיסה לחטא ולאחסן את העדשות כראוי.

זכור לעקוב אחר ההוראות הספציפיות שסופקו על ידי היצרן (כמו למשל OPTI FREE) ורופא עיניים שלך למשך זמן ההשריה המומלץ. הימנע מעבר מהזמן המומלץ, שכן הדבר עלול להשפיע על שלמות העדשה או להוביל לאי נוחות בעת חבישתן.

תמונה של אדם המשתמש בצורה נכונה בתמיסה רב-תכליתית עם עדשות המגע שלו
אדם המשתמש בצורה נכונה בתמיסה רב-תכליתית עם עדשות המגע שלו

כיצד להשתמש נכון בתמיסות המבוססות על מי חמצן: האם אתה מסכן את בריאות העיניים שלך?

תמיסות על בסיס מי חמצן הן אופציה חלופית לניקוי וחיטוי עדשות מגע. עם זאת, חשוב להשתמש בפתרונות אלה בצורה נכונה כדי למנוע סיכונים פוטנציאליים לבריאות העיניים שלך. הנה כמה קווים מנחים שכדאי לעקוב אחריהם:

1. התחל בשטיפה יסודית של הידיים במים וסבון כדי להבטיח שהן נקיות לפני הטיפול בעדשות. שלב זה חיוני כדי למנוע הכנסת חיידקים או מזהמים לעיניים שלך.

2. הסר עדשה אחת מהמארז שלה והנח אותה במחזיק העדשות המיועד של התמיסה המבוססת על מי חמצן. הקפידו להשתמש במחזיק עדשות המיועד במיוחד לתמיסה מסוג זה, שכן הוא מכיל דיסק קטליטי מיוחד המנטרל את מי החמצן.

3. מלאו את מחזיק העדשות בתמיסה עד שהעדשות טבולות לחלוטין. הימנע ממילוי יתר של המחזיק, מכיוון שהדבר עלול לגרום לתמיסה לעלות על גדותיו ולבוא במגע עם העיניים שלך.

4. הפעל את תהליך הניטרול על ידי הוספת טאבלט הנטרול או הדיסק המצורף לתמיסה שבמחזיק העדשה. שלב זה הוא קריטי, מכיוון שהוא ממיר את מי חמצן לתמיסת מלח עדינה בטוחה לעיניים שלך.

5. אפשרו לעדשות להיספג בתמיסה למשך הזמן המומלץ. חשוב לא למהר את השלב הזה, שכן תהליך הנטרול לוקח זמן להשלים.

6. לאחר שחלף זמן ההשריה המומלץ, ניתן להסיר בבטחה את העדשות מהתמיסה ולשטוף אותן היטב בתמיסת מלח או בתמיסה רב תכליתית. שלב זה מבטיח שכל העקבות שנותרו של מי חמצן יוסרו לחלוטין מהעדשות.

7. לבסוף, הנח את העדשות במארז העדשות הנקי שלך מלא במלח טרי או בתמיסה רב-תכליתית לאחסון עד שתהיה מוכן להרכיב אותן.

העשה ואל תעשה של פתרונות עדשות מגע: ממה כדאי להימנע?

כשמדובר בשימוש בתמיסות עדשות מגע, ישנן הוראות עשה ואל תעשה שכדאי לזכור כדי להבטיח את הבטיחות והיעילות של העדשות שלך. הנה כמה קווים מנחים חשובים שיש לעקוב אחריהם:

1. עקוב אחר הוראות הניקוי והחיטוי המומלצות שסופקו על ידי רופא עיניים שלך ויצרן התמיסה. לכל פתרון עשויות להיות הנחיות ספציפיות שיש לפעול לפיהן לקבלת תוצאות מיטביות.

2. יש לשטוף היטב את הידיים במים וסבון לפני הטיפול בעדשות ובתמיסה. ידיים נקיות חיוניות כדי למנוע החדרת חיידקים או מזהמים לעדשות שלך ולעיניים שלך.

3. השתמש בתמיסה טריה בכל פעם שאתה מנקה ומאחסן את העדשות שלך. שימוש חוזר בתמיסה יכול להוביל לזיהום ולהגביר את הסיכון לדלקות עיניים.

4. אל תשתמש במי ברז או ברוק כדי לשטוף או לאחסן את העדשות שלך. מי ברז ורוק מכילים מיקרואורגניזמים שעלולים לגרום לדלקות עיניים. השתמש רק בתמיסת עדשות המגע המומלצת לשטיפה ואחסון העדשות שלך.

5. אל תשתמש בתמיסות עדשות מגע שפג תוקפן. תמיסות שפג תוקפן עלולות לאבד את יעילותן בניקוי וחיטוי העדשות שלך, מה שמגביר את הסיכון לדלקות עיניים. (מידע נוסף ניתן לקרוא במדריך של YNET)

6. אל תערבבו סוגים שונים של תמיסות, אלא אם כן הוראה מפורשות על ידי רופא עיניים. תמיסות ערבוב יכולות לשנות את ההרכב הכימי שלהן ולהפחית את יעילותן בניקוי וחיטוי העדשות שלך.

7. אל תעביר פתרון למיכלים קטנים יותר או לפתרונות אחסון מאולתרים. האריזה המקורית של התמיסה נועדה לשמור על הסטריליות והיעילות שלה. העברתו למכלים אחרים עלולה להכניס מזהמים ולפגוע באיכותו.

אינפוגרפיקה המציגה את עשה ואל תעשה כאשר עוסקים בפתרונות עדשות מגע
אינפוגרפיקה המציגה את עשה ואל תעשה כאשר עוסקים בפתרונות עדשות מגע

טעויות נפוצות בשימוש בפתרונות עדשות מגע: האם אתה עושה את אלה?

1. לא עומד בלוח הזמנים המומלץ לניקוי של העדשות שלך. חשוב לנקות את העדשות באופן קבוע לפי הנחיות רופא עיניים. אי ביצוע זה עלול להוביל להצטברות של משקעי חלבון, פסולת וחיידקים על העדשות שלך, מה שעלול לגרום לאי נוחות ולהגביר את הסיכון לדלקות עיניים.

2. שימוש בפתרונות שפג תוקפם או מיושנים. לתמיסות עדשות מגע יש תאריך תפוגה מסיבה כלשהי. שימוש בתמיסות שפג תוקפן יכול להפחית את יעילותן בניקוי וחיטוי העדשות שלך, מה שעלול להוביל לדלקות עיניים. בדוק תמיד את תאריך התפוגה על בקבוק התמיסה שלך והשליך את כל אלה שפג תוקפם.

3. שפשוף עדשות חזק מדי בתהליך הניקוי. אמנם חשוב לשפשף את העדשות כדי להסיר פסולת והצטברות חלבון, אך פעולה נמרצת מדי עלולה להזיק לעדשות או לגרום להן להיקרע. השתמש בלחץ עדין ופעל על פי הטכניקה המומלצת שסופקה על ידי רופא העיניים שלך.

4. שטיפת עדשות במי ברז במקום בתמיסה המומלצת. מי ברז אינם סטריליים ועשויים להכיל מיקרואורגניזמים שעלולים לגרום לדלקות עיניים. שטפו תמיד את העדשות בתמיסת עדשות המגע המתאימה כדי להבטיח ניקוי וחיטוי נאותים.

5. אחסון עדשות במארז לא תקין או מלוכלך. יש לנקות ולחטא את מארז העדשות שלך באופן קבוע כדי למנוע צמיחת חיידקים. הימנע משימוש במארזים מלוכלכים או פגומים מכיוון שהם עלולים להכניס מזהמים לעדשות שלך, להגביר את הסיכון לדלקות עיניים. החלף את מארז העדשות שלך כל שלושה חודשים או לפי המלצת רופא עיניים.

6. אי סגירה נכונה של בקבוק התמיסה לאחר השימוש. השארת בקבוק התמיסה פתוח עלולה לחשוף את התמיסה לאוויר ומזהמים, ולהפחית את יעילותה. הקפד תמיד לסגור היטב את מכסה הבקבוק לאחר כל שימוש כדי לשמור על סטריליות ואיכות התמיסה.

שמירה על חיי המדף של פתרונות עדשות מגע: כיצד לאחסן אותם כראוי?

אחסון נכון של תמיסות עדשות מגע הוא חיוני כדי לשמור על יעילותן ולהבטיח שהעדשות שלך יישארו נקיות ובטוחות לשימוש. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לשמור על חיי המדף של תמיסות עדשות המגע שלך:

 • 1. אחסן במקום קריר ויבש:
  יש לאחסן תמיסות עדשות מגע בסביבה קרירה ויבשה כדי למנוע צמיחת חיידקים ולשמור על יעילותן. הימנע מחשיפתם לחום מוגזם או לאור שמש ישיר, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בתמיסה ולהפחית את יעילותה.
 • 2. שמור את הבקבוקים אטומים היטב:
  לאחר כל שימוש, הקפד לאטום היטב את פקק הבקבוק כדי למנוע זיהום. חשיפה לאוויר ומזהמים עלולה לפגוע בסטריליות התמיסה ולקצר את חיי המדף שלה.
 • 3. הימנעו מהעברת תמיסות למיכלים שונים:
  מומלץ להשתמש בבקבוק ובאריזה המקוריים שבהם התמיסה מגיעה. העברת התמיסה למיכלים שונים עלולה להחדיר חיידקים ולהפחית את יעילות התמיסה.

  4. בדוק אם יש שינוי צבע או חלקיקים:
  לפני השימוש בתמיסה, בדוק חזותית אם יש שינוי צבע או חלקיקים. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בצבע או אם התמיסה נראית עכורה או מכילה חלקיקים, אל תשתמש בה והשליך אותה מיד. שימוש בתמיסות שנפגעו עלול להוביל לגירוי בעיניים ולזיהומים.

 • 5. עקבו אחר תאריך התפוגה:
  לתמיסות עדשות מגע מודפס תאריך תפוגה על הבקבוק. חשוב להקפיד על תאריך זה ולא להשתמש בתמיסה מעבר לחיי המדף המומלצים. פתרונות שפג תוקפם עשויים שלא לנקות ולחטא ביעילות את העדשות שלך, מה שמגביר את הסיכון לדלקות עיניים. (לקריאה נוספת באתר מכבי)

 

תמונה של תמיסת עדשות מגע מאוחסנת כהלכה במקום קריר ויבש
תמיסת עדשות מגע מאוחסנת כהלכה במקום קריר ויבש

טיפים לשימוש בפתרונות עדשות ליצירת קשר:

סוג פתרון תיאור נוהג עלות
מי חמצן משתמש בחמצן לניקוי וחיטוי עדשות להשרות עדשות ללילה פעם בשבוע 25.45 ₪
ללא שפשוף משתמש בחומר פעיל שטח לניקוי וחיטוי עדשות להשרות עדשות לפחות 6 שעות ביום 15.68 ₪
רב תכליתי משתמש בשילוב של חומרים פעילי שטח ואנזימים לניקוי וחיטוי עדשות להשרות עדשות לפחות 4 שעות ביום 22.90 ₪
מלחית משתמש בתמיסת מלח סטרילית לניקוי עדשות להשרות עדשות לפחות שעתיים ביום 12.45 ₪

שימוש נכון בתמיסות עדשות מגע הוא חיוני לשמירה על איכות העדשות שלך ומניעת דלקות עיניים. על ידי הבנה ותרגול של השלבים והטיפים המופיעים במדריך זה, אתה יכול להבטיח חווית שימוש בטוחה ונוחה של עדשות.

דילוג לתוכן